Description
Optical Eyeglass Frame for Men & Women | Black and Purple Rectangular Full Rim Spectacle Frame | Size 50-16-138 mm | Lightweight Durable Unisex Large Fit Glasses Frame for Daily Use
10 in stock
Original price was: ₹1,500.00.₹799.00Current price is: ₹799.00.47% OFF
Free shipping within 1 Working Day
Free returns* T&C applies
Secure payments
Optical Eyeglass Frame for Men & Women | Black and Purple Rectangular Full Rim Spectacle Frame | Size 50-16-138 mm | Lightweight Durable Unisex Large Fit Glasses Frame for Daily Use
| Brand | O3 |
|---|---|
| Bridge Size | 16mm |
| Frame Color | Black & Purple Gradient |
| Frame Finish | Glossy |
| Frame Height | 42mm |
| Frame Material | Premium Plastic / Acetate |
| Frame Shape | Cat-Eye |
| Frame Type | Full Rim |
| Temple Length | 138 mm |
| Gender | Unisex |