Description
Glossy Black Square Eyeglass Frame | Albert Italy OLD2557T C1 | Full Rim Acetate Optical Frame with Premium Gold Textured Metal Temples & Black Tips | Size: 54-17-145 | Unisex Spectacle Frame for Prescription Lenses & Daily Use
10 in stock
Original price was: ₹3,500.00.₹2,999.00Current price is: ₹2,999.00.14% OFF
Free shipping within 1 Working Day
Free returns* T&C applies
Secure payments
Glossy Black Square Eyeglass Frame | Albert Italy OLD2557T C1 | Full Rim Acetate Optical Frame with Premium Gold Textured Metal Temples & Black Tips | Size: 54-17-145 | Unisex Spectacle Frame for Prescription Lenses & Daily Use
| Brand | Albert Italy |
|---|---|
| Bridge Size | 17mm |
| Frame Color | Glossy Black with Gold Textured Metal Temples |
| Frame Finish | High Gloss Front + Textured Gold Metal Temple |
| Frame Height | 44mm |
| Frame Material | Acetate Front + Metal Temple |
| Frame Shape | Square / Rectangular |
| Frame Type | Full Rim |
| Gender | Unisex |
| Temple Length | 145 mm |