Description
Glossy Tortoise Havana Square Eyeglass Frame | Albert Italy OLD25015A C5 | Full Rim Acetate Optical Frame with Gold Metal Hinge Accents | Size: 53-17-145 | Unisex Spectacle Frame for Prescription Lenses & Daily Use
10 in stock
Original price was: ₹3,500.00.₹2,999.00Current price is: ₹2,999.00.14% OFF
Free shipping within 1 Working Day
Free returns* T&C applies
Secure payments
Glossy Tortoise Havana Square Eyeglass Frame | Albert Italy OLD25015A C5 | Full Rim Acetate Optical Frame with Gold Metal Hinge Accents | Size: 53-17-145 | Unisex Spectacle Frame for Prescription Lenses & Daily Use
| Brand | Albert Italy |
|---|---|
| Bridge Size | 17mm |
| Frame Color | Tortoise / Havana |
| Frame Finish | High Gloss |
| Frame Height | 42mm |
| Frame Material | Acetate |
| Frame Shape | Square / Rectangular |
| Frame Type | Full Rim |
| Gender | Unisex |
| Temple Length | 145 mm |