Description
Crystal Clear Transparent Square Eyeglass Frame for Men & Women | O3 Eyewear Design Full Rim Acetate Optical Frame | Lightweight Durable Unisex Spectacle Frame for Prescription Lenses & Daily Use
10 in stock
Original price was: ₹1,500.00.₹799.00Current price is: ₹799.00.47% OFF
Free shipping within 1 Working Day
Free returns* T&C applies
Secure payments
Crystal Clear Transparent Square Eyeglass Frame for Men & Women | O3 Eyewear Design Full Rim Acetate Optical Frame | Lightweight Durable Unisex Spectacle Frame for Prescription Lenses & Daily Use
| Brand | O3 |
|---|---|
| Bridge Size | 18mm |
| Frame Color | Transparent Crystal Clear |
| Frame Finish | Glossy |
| Frame Height | 42mm |
| Frame Material | Acetate |
| Frame Shape | Square / Rectangular |
| Frame Type | Full Rim |
| Gender | Unisex |
| Temple Length | 140mm |